Głównymi atrakcjami proponowanej wycieczki są Biebrzański Park Narodowy i Tykocin, który nazywany jest perłą baroku. Po drodze do celu zobaczymy wiele cennych zabytków oraz spróbujemy lokalnego jedzenia.
Startujemy z Warszawy.
Pierwszą atrakcją naszej wyprawy jest Pułtusk słynący z najdłuższego runku w Europie. Wybrukowany „kocimi łbami” plac liczy sobie prawie 400 metrów długości. Przy okazji warto zobaczyć dawny zamek biskupi pochodzący z XIV-XVI wieku oraz gotycką bazylikę kolegiacką Zwiastowania NMP z XV wieku.
Miasto to jest bogate w zabytki. Przejeżdżając przez Ostrołękę warto zobaczyć klasycystyczny Ratusz oraz Zespół Klasztorny Pobernardyński wraz z kościołem św Antoniego. Możemy również odwiedzić Karczmę Ostoję, która słynie z licznych rekordów. Posiada m.in. najdłuższy rejbak świata mierzący około 104 metry długości.
Kolejnym punktem na naszej mapie jest urokliwe miasto Łomża, które jest położone w Dolinie Narwi. Znajduje się tutaj klasycystyczny Ratusz oraz akardowe kamieniczki. W Łomży możemy się zatrzymać na krótką przerwę. Polecam spróbować słynną zupę cebulową w restauracji „Retro”.
Biebrzański Park Narodowy jest największym parkiem w Polsce. Biebrza oferuje dużo o każdej porze roku. Odnajdziemy tutaj ciszę, spokój, wyjątkową roślinność oraz ptaki i bagna. To idealne miejsce na odpoczynek od miejskiego gwaru.
Strękowa Góra to nie tylko historyczne miejsce upamiętniające bohaterstwo Polskich żołnierzy pod dowództwem pułkownika Stanisława Brukselskiego. Możemy tutaj podziwiać piękny widok na rozlewiska Narwi.
Kontynuujemy naszą wyprawę po Biebrzańskim Parku Narodowym. Następnie kierujemy się w kierunku Tykocina.
Tykocin to piękna historyczna miejscowość. Nazywany jest perłą baroku. Znajdziemy tutaj XVIII-wieczne zabytki. Koniecznie trzeba tutaj zobaczyć zamek królewski, Wielką Synagogę oraz Dom Talmudyczny i Kościół Trójcy Przenajświętszej. Poza tym miejsce to jest znane jako miasto żydowskie. Rekomendujemy skosztowania babki ziemniaczanej w restauracji Tejsza.
Chociaż Borne Sulinowo nie jest jakoś szczególnie znaną miejscowością z turystycznego punktu widzenia, to z każdym rokiem zmienia się to coraz bardziej. Post apokaliptyczny krajobraz opuszczonego niegdyś miasta sprawia, że miejsce to jest szczególnie łakomym kąskiem dla fanów szeroko pojętego urbexu, a niesamowite tereny przylegające do miasta położonego wśród rozległych lasów sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Trasa o długości 180-200 km, około 3 h 30 min jazdy Województwo Opolskie kryło dla nas tak wiele atrakcji, że postanowiliśmy przygotować jeszcze jedną trasę po tym regionie. Jakość dróg jest tu zróżnicowana, więc najlepszym pomysłem jest uniwersalny typ motocykla – turystyk lub turystyczne enduro, ale z przejechaniem tej trasy problemu nie będą mieć również posiadacze innych typów motocykli.
Komentarze
Dodaj komentarzBrak komentarzy
Dodaj nowy komentarz
Dziękujemy!
Komentarz został przesłany do weryfikacji
Powrót